TARNOBRZESKI KLUB KYOKUSHIN KARATE
39-400 Tarnobrzeg ul. Królowej Jadwigi 4/6   Aktualności

Szkolenie sędziowskie KWF - Jabłonna 14-16.12.2018r 2018-12-23

Tarnobrzeski KKK reprezentowali
Shihan Ryszard Kiper 5 Dan
Sensei Cybulski Sylwester 2 Dan


Zawody Jasło 2018-12-23
W niedzielę do Jasła najwcześniej samochodem wyjechali instruktorzy który brali udział w szkoleniu sędziowskim i byli arbitrami na tych zawodach Sylwester Cybulski, Jacek Pelczarski Mirosław Korczak i Maria Taras. O godzinie 6.00 autokarem ruszyła nasza reprezentacja 30 najmłodszych karateków Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate pod opieką Sensei Dawida Kiper i Eweliny Motyka którzy byli sekundantami a do pomocy przy startach i ubieraniu ochraniaczy pomagali starsi koledzy Patryk Sempruch, Michał Starz, Maciek Pełka i Przemek Woś. Sędzią Głównym zawodów był shihan Ryszard Kiper a dużą częścią publiczności byli głośno dopingujący rodzice naszych zawodników.

Nasi na podium:

I miejsce - Iga Kwarciany, Jan Makara, Arkadiusz Małek, Kacper Zelik i Oskar Ścieżka

II miejsce - Lena Dybus, Łukasz Podporski i Maciek Pełka

III miejsce - Milena Wodarczyk, Zuzanna jajko, Maja Jajko, Emilia Bożek Jagoda karpik, Ada Sadrakuła, Filip Zawada, Mateusz Trzaska, Marcin Farbisz, Dominik Sokalski, Filip Sarzyński, Błażej Bzduch, Piotr Miłek, i Kacper Pełka

Puchar dla najmłodszego zawodnika otrzymał Alan Oleniak

Późnym wieczorem gdy zawodnicy odjechali autokarem do Tarnobrzega rozpoczął się egzamin na czarne pasy stopnie mistrzowskie Dan. Po trzygodzinnym sprawdzianie, teście tameshiwari / rozbijanie desek / i wyczerpujących walkach w klubie przybył 1 Dan Jacek Pelczarski a na 2 Dan zdał Sylwestar Cybulski. ? Gratuluję

Ten turniej na pięknej Jasielskiej Sali przystosowanej tylko do sportów i sztuk walki pokazuje jak wiele osób musi być zaangażowanych do startów małych zawodników,

Dziękuję wszystkim który zbyli nami pomagali i kibicowali.

Przygotowania oraz start był finansowany z dotacji Urzędu Miasta Tarnobrzeg . Dziękujemy Osu

Zawody w Gorzycach 03.11.2018r. 2018-12-23

Łukawski Antek I miejsce w kumite i kata
Lubera Kalina II miejsce w Kata
Sempruch Patryk III miejsce w Kata
Soboń Kacper - start


Zawody Karate Leżajsk 30.10.2018r 2018-12-23

29 września po wakacyjnej przerwie czterech zawodników Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate startowało w Międzynarodowym Turnieju Karate w Leżajsku.
Na 200 startujących z sześciu europejskich państw po bardzo dobrych walkach Maciej Pełka i Miłosz Murek stanęli na drugim stopniu podium. Kacper Jarecki przegrał walkę o trzecie miejsce a Antek Łukawski w pierwszym starciu po dogrywce uległ zawodnikowi z Litwy.
Sędzią i opiekunem naszych zawodników był Ryszard Kiper 5 dan a wsparcie i doping rodzice.
Szkolenie i start dofinansowało Urząd Miasta Tarnobrzeg. OsuMistrzostwa Polski 19-20.10.2018 Tarnowskie Góry 2018-12-23

Start: Mirosław Korczak, Bartosz Korczak, Patryk Sempruch i Emilia Motyka


Pokaz Karate na Placu B. Głowackiego 31.09.2018 2018-12-23Obóz Karate - FRYSZTAK 2018 2018-12-23FAMILIADA - pokaz karate 20.06 2018-12-23


Tarnobrzescy Karatecy najlepsi na Festiwalu Sportu Jaśle 2018-12-23

W Podkarpackim Centrum Sportów Walki na Festiwalu Sportu w Jaśle spotkały się drużyny zrzeszone w Polskiej Organizacji Karate Kyokushin "Sosai". Zawodnicy walczyli dla drużyny po 10 chłopców oraz dwie walki dziewcząt tzw SUPER FIGHT które obyły się między walkami drużyn.

Walka przegrana - 0 punktów, remis - 1 punkt i zwycięstwo 2 punkty. Nie było dogrywek. Ostatecznie 1 miejsce zdobył Tarnobrzeg, 2 miejsce Góra Kalwaria, 3 miejsce dla Jasło. Tarnobrzeg reprezentowali zdobywając po 4 punkty Antoni Łukawski, Miłosz Murek i Michał Starz. 3 punkty zdobył Maciek Pełka, po dwa Patryk Sempruch , Michał Watras i Bartosz Korczak , jeden Kacper Pełka i Jakub Starz a z zerowym kontem był Filip Kamiński. Obie nasze Emilki Motyka i Jachyra które były powołane do Super Walk w dwurundowych pojedynkach pokonały swoje rywalki z Jasła. Po wręczeniu pucharów wszyscy wzięli udział z uroczystym zakończeniu na jasielskim rynku gdzie spotkali się zawodnicy z pozostałych dyscyplin, w których stratowali w ramach festiwalu.

Nagrody wręczali Burmistrz Miasta Jasła, jego zastępczyni oraz pozostali prezesi jasielskich klubów sportowych. Sędzią był Shihan Ryszard Kiper 5 Dan a sekundantem Mariusz Piłat 1 Dan. Start naszej drużyny sponsorowany przez Urząd Miasta Tarnobrzeg. Dziękujemy Osu25 maj - Pokaz z motocyklistami 2018-12-23Pierwsze, Drugie i Trzecie miejsce to sukces na Mistrzostwach Europy Tarnobrzeskich karateków Łańcut 19-20.05 2018-09-11

19 i 20 maja do Łańcuta przybyło 557 karateków z 19 państw na Mistrzostwa Europy WBK Karate Kyokushin.

Dziewięciu tarnobrzeskich zawodników reprezentowało godnie Polskę. W sobotę walczyli Patryk Sempruch, Kacper Jarecki, Miłosz Murek , Antek Łukawski i Emilia Motyka . Po wygranych walkach i po bardzo dobrej postawie wszystkich naszych zawodników na trzecim stopniu podium stanęła tylko Emilia Motyka. W drugim dniu do rywalizacji o tytuł.

Mistrza Europy stanęli nasi najciężsi seniorzy Marek Fiedko i Mirosław Korczak oraz dwie juniorki Maria Taras i Martyna Rejczyk. Martyna przegrała pierwszą walkę z zawodniczką Ukrainy która zajęła pierwsze miejsce. Mirek przegrał na początku z zawodnikiem który w finale pokonał Marka a Marysia w pięknym stylu pokonała swoje przeciwniczki zostając Mistrzynią Europy Juniorek + 60 kg.

Dla Tarnobrzega Mistrzostwa Europy WKB Karate Kyokushin to:
I miejsce Maria Taras
II miejsce Marek Fiedko
III miejsce Emilia Motyka

Miłym akcentem podczas końcowych dekoracji było gdy zawodniczka Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate Maria Taras została nagrodzona Pucharem dla najlepszej zawodniczki z terenu Województwa Podkarpackiego na II Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin - Puchar ufundował Poseł na Sejm RP Pan Kazimierz Gołojuch.

Sekundantem naszych zawodników był Shihan Ryszard Kiper 5 Dan.

Puchar Solny - Wieliczka 12.05.2018 2018-09-11

12 maja zawodnicy Tarnobrzeskiego Klub Kyokushin Karate startowali w Ogólnopolskim Turnieju Karate w Wieliczce.

W zawodach wzięło udział 400 zawodników z całej Polski. Ośmioosobowa nasza ekipa wypadła znakomicie.

II miejsce Maciej Pełka w konkurencji kata oraz Przemek Woś w kumite junior - 70 kg.

III miejsce w kumite młodzików Kaja Grzesik i Adrian Blat ,

Startowali Kornelia Ślęzak, Julia Szypuła, Katarzyna Rząsa i Kalina Lubera która o włos otarła się o podium w kata zajmując 4 miejsce na 39 zawodniczek.

Sędzią i opiekunem zawodników był Shihan Ryszard Kiper.KIERMASZ ZDROWIA I URODY - 15.04.2018 2018-09-11

Bardzo dużą ilością karateków zaprezentował się Tarnobrzeski Klub Kyokushin Karate na obiektach Tarnobrzeskiego OSiR na pokazie karate Kiermaszu Zdrowia i Urody.Mistrzostwa Podkarpacia Kyokushin Karate - Jasło 2018-09-11

14 kwietnia na Hali Podkarpackiego Centrum Sportów Walki w Jaśle przy udziale 228 zawodników rozegrane zostały Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushinkai.

Tarnobrzeski Klub Kyokushn Karate reprezentowało 15 zawodników którzy po bardzo dobrych walkach zdobywali puchary w swoich kategoriach wiekowych.

Junior - Maryia Taras I miejsce, Przemek Woś III miejsce, start Martyna Rejczyk

Junior Młodszy - Patryk Sempruch II miejsce, Emilia Motyka III miejsce, start Julia Szypuła

Młodzik - Kacper Jarecki I miejsce w walkach i jako jedyny z naszej reprezentacji II miejsce w kata, Łukawski
Antoni I miejsce , Miłosz Murek II miejsce , Maciek Pełka II miejsce, Adrian Blat II miejsce, start Kalina Lubera,
Katarzyna Rząsa, Kornelia Ślęzak

Kadet - Julia Samojeden II miejsce

Drużynowo: I miejsce Jasło , II miejsce Krosno , III miejsce Tarnobrzeg

Sędzią Głównym Mistrzostw był Shihan Ryszard Kiper 5 Dan a sekundantem i opiekunem naszych zawodników Sensei Dawid Kiper 2 Dan.Tarnobrzescy karatecy na 150 % podium 2018-09-11
24 marca rozegrano Ogólnopolski Turniej Karate w Krośnie w którym wystartowało 178 zawodników z 18 klubów.

Tarnobrzeski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 3 zawodników i 3 zawodniczki zdobywając razem 9 pucharów.

W konkurencji Kata
I miejsce Michał Cybulski - junior i Antek Łukawski - młodzik oraz III miejsca Martyna Rejczyk - junor i Emilia Motyka junior młodszy

W konkurencji Kumite walki semi kontakt było już rewelacyjnie .
Emilia Motyka, Semprych Patryk - junior młodszy i Antek Łukawski wygrali zdecydowanie wszystkie swoje walki stając na najwyższym stopniu podium zajmując I miejsca. Martyn Rejczyk i Kalina Lubera zajęły III miejsca.

Sekundantem naszych zawodników był Michał Cybulski a opiekunem i sędzią Shihan Ryszard Kiper 5 danMistrzostwa Makroregionu Południowego 2018-09-11

Zawodnicy Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate startowali 11 marca w Mistrzostwach Makroregionu Południowego w Krośnie.
W zawodach wzięło udział 288 zawodników z Małopolski , Podkarpacia i woj. Świętokrzyskiego.
Tarnobrzeg reprezentowało 10 zawodników / 3 senior, 3 junior i 4 junior młodszy/ w konkurencjach Kumite kontaktowe, Kata i Kumite WKF / walka według przepisów obowiązujących na Olimpiadzie w 2020r w Tokio/.

Na podium stanęli
Senior
Ewelina Motyka - I miejsce WKF
Marek Fiedko - II miejsce Kumite
Mirosław Korczak

Junior
Michał Cybulski - II miejsce Kata
Martyna Rejczyk - III miejsce WKF
Maria Taras

Junior Młodszy
Emilia Motyka I miejsce Kumite i II miejsce WKF
Patryk Sempruch - II miejsce Kumite
Marcin Staszczak - III miejsce WKF
Tymoteusz Nurzyński


Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2018-09-11

Rewelacyjnie wystartowali najmłodsi karatecy Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zdobywając medale i punkty w ogólnopolskim współzawodnictwie. Tarnobrzeg reprezentowało 8 zawodników w konkurencjach Kumite semi kontakt, Kata i Kumite WKF / Olimpijskie/ .
Świetna postawa naszych zawodników była motywowana dopingiem rodziców którzy przywożąc swoje pociechy stali się częścią zespołu.

Miejsca na podium:

I miejsce
Kornelia Ślęzak - WKF
Antoni Łukawski - Kumite - 50 kg
Michał Starz - Kumite + 50 kg

II miejsce
Kacper Jarecki - Kata
Miłosz Murek - Kumite - 45 kg

III miejsce
Kaja Grzesik - WKF
Kacper Jarecki - Kumite - 40 kg

Startowali - Katarzyna Rząsa i Maciek Pełka

Sekundantem naszych zawodników był Dawid Kiper 2 DanMłodzi Karatecy startowali w Dzikowcu 2018-09-11

W turnieju karate w Dzikowcu rywalizowało 67 zawodników w konkurencji Kichon i Kata.

Tarnobrzeski Klub Kyokushin Karate reprezentowali.

I miejsce Wiktoria Kmuk, Kacper Zelik i Kacper Pełka

II miejsce Maciej Pożoga

III miejsce Lena Dybus, Grzegorz Czochara, Kacper Rękas, Gabriel Skrzypacz i Oskar Ścieżka

Organizatorem zawodów był sensei Mariusz Piłat Klub Karate z Nowej Dęby a zawody sędziowali instruktorzy Tarnobrzeskiego KKK - Jarosław Bolenbach 3 Dan, Sylwester Cybulski 1 Dan, Michał Cybulski 2 kyu, Mirosław Korczak 2 kyu i Maria Taras 2 kyu.Seminarium Szkoleniowe Polskiej Organizacji Karate Kyokushin Sosai - WYSOWA 23-25.02.2018 2018-09-11


Turniej Karate w Chmielowie 2018-09-11

Jak co roku w pierwszy dzień ferii odbył się cykliczny Turniej karate dzieci. W tym roku do rywalizacji stanęło 45 dzieci w konkurencji kichon i kata. Kichon dzieci wykonywały w parach i rywalizowały systemem pucharowym a już starsze swój pokaz kata wykonywali pojedynczo i oceniane były na noty. Konkurencja kata była kwalifikacją do Mistrzostw Podkarpacia które rozegrane zostaną w Jaśle 14 kwietnia.

Pierwsze miejsca: Kihon Rękas Kamil Bogdańska Katarzyna, Farbisz Anna, Zelik Kacper, Pełka Kacper, Brożyna Wiktor, Zięcik Patryk, Włodarczyk Milena,Kozioł Marcin, Włodarczyk Bartek.

Pierwsze miejsca kata: Skrzypacz Gabriel, Chmielowiec Rozalia, Leniart Jakub, Podporski Łukasz.

Sędziami zawodów byli: Sylwester Cybulski, Dawid Kiper, Artur Kiper, Michał Cybulski i Marysia Taras.Międzynarodowy Turniej Karate Carpathia - Cup w Rzeszowie 2018-09-11

Trójka zawodników Tarnobrzeskiego Klub Kyokushin startowała w silnie obsadzonym Międzynarodowym Turnieju Karate.
Na sześciu matach rywalizowało 609 zawodników z 12 państw Europy.

Patryk Sempruch po wygraniu walki z zawodnikiem Ukrainy następną nieznacznie przegrał z karateką z Austrii.

Emilia Motyka wygrała trzy walki a w finałowej w ostatniej sekundzie straciła wazari stając na drugim stopniu podium.

Antek Łukawski był trzeci.Projekt i realizacja Sławomir Jarosz www.webslawo.nd.pl